تاریخچه ما

تاریخچه

شرکت مکعب فعالیت خود را از سال ۲۰۰۸ میلادی با برگزاری مسابقات بازی های رایانه ای آغاز و هم اکنون نماینده انحصاری کنوانسیون ورزشهای الکترونیک ESWC در ایران از سال ۲۰۱۲ میلادی و مالک “لیگ بازیهای رایانه ای ایران IGL” بعنوان بزرگترین و معتبرترین مسابقات بازی های رایانه ای (ورزشهای الکترونیک) در ایران از سال ۲۰۱۵ میلادی می باشد.

همچنین این شرکت از سال ۲۰۱۲ میلادی اعزام قهرمانان ایران به مسابقات جام جهانی بازی های رایانه ای در شهر فرانسه را بعهده داشته که ماحصل آن قهرمانی ایران در جهان در سال ۲۰۱۴ میلادی در شهر پاریس می باشد.

1386 - اولین مسابقات مکعب

در سال ۱۳۸۶ اولین مسابقات مکعب در سطح تهران و کرج برگزار شد که این مسابقات در فوتبال PES و در شعبه مکعب واقع در برج ملت برگزار گردید.

در این دوره از مسابقات بازیکنان حرفه ای PES از شهرهای تهران و کرج شرکت کردند و این مسابقات پایه گذار مسابقات بزرگ بعدی مکعب گردید. ضمن اینکه این مسابقات دوره ای تا سال ۲۰۱۲ توسط مکعب در سطح استانی برگزار گردید.

1390 - اولین مسابقات کشوری مکعب

نخستین مسابقات کشوری مکعب در سال ۹۱ در دو بازی پرطرفدار FIFA و PES و در برج ملت تهران برگزار شد و بازکنان حرفه ای ایران در این دو رشته بمدت یک هفته با یکدیگر به رقابت پرداختند.

این مسابقات در سطح پروگیمینگ و برای بازیکنان کاملا حرفه ای بازی های رایانه ای در کشور برگزار و مکعب با برگزاری این مسابقات در جمع برگزارکنندگان حرفه ای مسابقات رایانه ای در سطح کشور قرار گرفت.

1391 - تبدیل به پیشرو

در سال ۱۳۹۱ مکعب با راه اندازی بزرگترین مسابقات گیم ایران در برج میلاد تهران در هشت بازی مختلف و نیز با اخذ نمایندگی برای کشورمان جهت حضور در مسابقات جام جهانی بازی های رایانه ای (ورزشهای الکترونیک) در بازی محبوب فیفا گام بزرگی در مسابقات بازی های رایانه ای در کشورمان برداشت و حضور بازیکنان بازی های رایانه ای در مسابقات بزرگ فرانسه جهت رقابت با بازیکنان برتر جهان را مجددا کلید زد.

1392 - تبدیل به مشهورترین و قابل اعتمادترین برند کشور

در سال ۹۲ علاوه بر برگزاری مسابقات انتخابی کشور ایران در برج میلاد تهران برای دومین سال پیاپی بخش مسابقات سومین دوره نمایشگاه بازی های رایانه ای تهران در مصلای تهران توسط بنیاد ملی بازی های رایانه ای به مکعب واگذار گردید.

مکعب در این سال با برگزاری چند دوره مسابقات ملی و بین المللی بزرگ سال بسیار پرکاری را سپری و بعنوان بزرگترین و معتبرترین برند ورزشهای الکترونیک در کشور چایگاه خود را تثبیت نمود. ضمن آنکه مسابقات برگزار شده در مصلای تهران رکورد تماشاگران حاضر در یک مسابقات بازی های رایانه ای را با بیش از ۵۰ هزار تماشاگر در طی روزهای برگزاری در کشور از آن خود نمود.

همچنین در پایان این سال مکعب برای دومین سال پیاپی قهرمانان ایران را راهی مسابقات جهانی فرانسه نمود.

1393 - همکاری با الجی در مسابقات جام جهانی الجی گل

در این سال شرکت الجی جام جهانی الجی گل را پیش از آغاز رقابتهای جام جهانی فوتبال برنامه ریزی و برگزاری مسابقات جام جهانی الجی گل را به مکعب سپرد.

این مسابقات توسط مکعب در پردیس ملت و با شبیه سازی مسابقات جام جهانی فوتبال و تیم های حاضر در آن برگزار گردید.

1393 - کسب قهرمانی جهان

در سال ۹۳ مکعب برای سومین سال متوالی مسابقات انتخابی جام جهانی بازی های رایانه ای (ورزشهای الکترونیک) را در برج میلاد تهران برگزار و همانند سالهای قبل قهرمان ایران را به مسابقات جهانی اعزام نمود.

در این سال نوید برهانی توانست با غلبه بر حریفان خود از کشورهای مختلف قهرمانی مسابقات جهانی را برای اولین بار نصیب کشورمان نماید و نام ایران را در مسابقات جهانی پر قدرت تر از قبل مطرح کند.

1394 - راه اندازی لیگ بازی های رایانه ای ایران

مکعب در سال ۹۴ با حمایت و همکاری بنیاد ملی بازی های رایانه ای نخستین دوره لیگ بازی های رایانه ای ایران را اجرا نمود. این لیگ طی ۷ ماه برگزار و نمایندگان ایران راهی جام جهانی بازی های رایانه ای فرانسه ۲۰۱۵ شدند که نماینده ایران توانست در جایگاه چهارم جهان بایستد.

لیگ بازی های رایانه ای ایران در سال ۹۴ و طی ۴ رویداد بزرگ کشوری به میزبانی برج میلاد تهران برگزار گردید، آغاز لیگ با نخستین رویداد آن در اردیبهشت ماه ۹۴ و پایان آن با مسابقات انتخابی دومین سهمیه ایران جهت حضور در جام جهانی فرانسه ۲۰۱۵ در برج میلاد تهران بود.

نخستین دوره لیگ ایران در حالی برگزار شد که حدود ۲۰۰۰ ثبت نام در این مسابقات رکورد ثبت نام مسابقات انتخابی ایران در سالهای گذشته را شکست، ضمن آنکه بیش از ۲۰ هزار نفر از نزدیک شاهد این دوره از لیگ بودند و مراسم اهدا جوایز لیگ با حضور علی کفاشیان ریاست محترم فدراسیون فوتبال در برج میلاد تهران برگزار گردید.

در این مسابقات برای نخستین بار با حمایت بیت استریم پخش زنده اینترنتی لیگ با موفقیت بر روی وبگاه لیگ ایران و نیز رسانه طرفداری انجام شد که این اقدام با استقبال بینندگان اینترنتی در اولین سال مواجه شد.

1395 - دومین دوره لیگ بازی های رایانه ای ایران

دومین دوره لیگ بازی های رایانه ای ایران با حضور پر رنگ تر مجموعه بنیاد ملی بازی های رایانه ای و حامیان دیگری نظیر برج میلاد تهران، آسیاتک، دی ایکس ریسر، کافه بازار، فست کلیک و … مجددا در برج میلاد تهران و اینبار بعنوان بزرگترین و باکیفیت ترین مسابقات تاریخ ایران برگزار گردید.

این مسابقات که برای نخستین بار در دو بخش آنلاین و آفلاین طرح ریزی شده بود با حدود ۳۰۰۰ ثبت نامی آمار سال گذشته خود را به میزان ۵۰ درصد ارتقا بخشید.

همچنین برای نخستین بار در تاریخ کشور ایران مسابقات لیگ جهانی بازی های رایانه ای با حضور بزرگان جهان در بخش آنلاین این لیگ انجام شد که بازیکنی از کشور سوئد قهرمانی نخستین دوره لیگ جهانی بازی های رایانه ای را از آن خود کرد.

1396 - سومین دوره لیگ بازی های رایانه ای ایران

سومین دوره لیگ بازی های رایانه ای ایران در سال ۹۶ و اینبار نیز در برج میلاد تهران برگزار گردید.

در این دوره از رقابتها رکورد تعداد شرکت کنندگان لیگ با حدود ۷۰۰۰ نفر ثبت نام کننده شکسته شد و بازی های فیفا و کوییز آو کینگز با بیشترین ثبت نام کنندگان در لیگ رکورددار این موضوع در میان بازی های خارجی و داخلی لیگ گردیدند.

شایان ذکر است که قهرمانان بازی ایرانی کوییز آو کینگز برنده جایزه ویژه این رقابتها یعنی یکدستگاه پژو ۲۰۶ شدند و قهرمانان بازی های خارجی فیفا و کلش رویال بعنوان نمایندگان ایران راهی مسابقات جهانی فرانسه در شهر پاریس شدند.

از نکات قابل توجه این دوره از لیگ پخش زتده فینال این رقابتها از شبکه سه سیما با گزارش مشترک مجریان بنام سیما مزدک میرزایی و محمدرضا احمدی بود که با توجه به ساعت پخش بسیار خوب این مراسم مورد اقبال بسیاری از هموطنان کشورمان قرار گرفت.

1397 – چهارمین دوره لیگ بازی های رایانه ای ایران

چهارمین دوره لیگ بازی های رایانه ای ایران در سال ۹۷ و یکبار دیگر در برج میلاد تهران برگزار گردید.

در این دوره از رقابتها رکورد تعداد شرکت کنندگان لیگ در سال قبل را نیز جابجا و با حدود ۱۲۰۰۰ نفر ثبت نام کننده تبدیل به بزرگترین مسابقات تاریخ ایران شد و همانند سال گذشته بازی های فیفا و کوییز آو کینگز با بیشترین ثبت نام کنندگان در لیگ رکوردداران این موضوع در میان بازی های خارجی و داخلی لیگ گردیدند.

اختتامیه این دوره نیز همانند سال قبل بصورت زنده و با اجرای مزدک میرزایی از شبکه سه سیما برای علاقمندان پوشش داده شد.