نخستین دوره لیگ ایران

مکعب در سال ۹۴ با حمایت و همکاری بنیاد ملی بازی های رایانه ای نخستین دوره لیگ بازی های رایانه ای ایران را اجرا نمود. این لیگ طی ۷ ماه برگزار و نمایندگان ایران راهی جام جهانی بازی های رایانه ای فرانسه ۲۰۱۵ شدند که نماینده ایران توانست در جایگاه چهارم جهان بایستد.

لیگ بازی های رایانه ای ایران در سال ۹۴ و طی ۴ رویداد بزرگ کشوری به میزبانی برج میلاد تهران برگزار گردید، آغاز لیگ با نخستین رویداد آن در اردیبهشت ماه ۹۴ و پایان آن با مسابقات انتخابی دومین سهمیه ایران جهت حضور در جام جهانی فرانسه ۲۰۱۵ در برج میلاد تهران بود.

نخستین دوره لیگ ایران در حالی برگزار شد که حدود ۲۰۰۰ ثبت نام در این مسابقات رکورد ثبت نام مسابقات انتخابی ایران در سالهای گذشته را شکست، ضمن آنکه بیش از ۲۰ هزار نفر از نزدیک شاهد این دوره از لیگ بودند و مراسم اهدا جوایز لیگ با حضور علی کفاشیان ریاست محترم فدراسیون فوتبال در برج میلاد تهران برگزار گردید.

در این مسابقات برای نخستین بار با حمایت بیت استریم پخش زنده اینترنتی لیگ با موفقیت بر روی وبگاه لیگ ایران و نیز رسانه طرفداری انجام شد که این اقدام با استقبال بینندگان اینترنتی در اولین سال مواجه شد.